Ieškoti

Besiplėsdamas prekybos centras statybas uždengs rekordinio dydžio piešiniu

2015-11-12

Kaune dešimtmetį švenčiantis prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ pradėjo plėtros statybas. Statybvietę uždengs beveik pusantro tūkstančio kvadratinių metrų piešinys, kurį jau pradėjo kurti patyrusi menininkų komanda. Piešinys pretenduoja į Lietuvos rekordų knygą, nes iki šiol tokio ploto  kūrinio niekas nebuvo įgyvendinęs.

„Mūsų prekybos centras pasitinka visus įvažiuojančius į miestą, todėl norėjome, kad ir statybų metu „Mega“ atrodytų patraukliai. Kreipėmės į Kauno menininkus, kurie su entuziazmu pasiryžo sukurti milžinišką paveikslą – didžiausią Lietuvoje, uždengsiantį „Megos“  statybvietę“, - pasakoja PLC „Mega“ rinkodaros vadovė Rasa Vyšniauskienė.

Meninio iššūkio ėmėsi studijos „Gyva grafika“ dailininkai Tadas Šimkus ir Žygimantas Amelynas. Jie žada prie sienos, kuri yra maždaug penkių teniso kortų ploto, darbuotis mažiausiai mėnesį – didžioji dalis paveikslo bus užbaigta prieš pat Kalėdas. Menininkai skaičiuoja, kad kūriniui sukurti reikės apie pusės tonos dažų - didžioji dalis dažų bus panaudota paveikslo pagrindui, o portretams kurti bus naudojami aerozoliniai dažai.

„Gatvės menas vis labiau integruojasi  į viešąsias erdves Lietuvoje. Net pakankamai konservatyvūs vyresnio amžiaus žmonės pradeda skirti kokybiškąją jo pusę, ir tai yra natūralus reiškinys modernioje visuomenėje. „Mega“ yra puikus pavyzdys, kuomet verslininkai bendradarbiauja su menininkais, galvojama ne tik apie komercinę sėkmę, bet tai daroma ir idėjiškai, kuriant pozityvesnę aplinką“, - sako menininkas Žygimantas Amelynas.

Tadas Šimkus ir Žygimantas Amelynas ant sienų piešia jau seniai, jų kūrinius gali vertinti skirtingų Lietuvos miestų gyventojai. Kauniečiams šie menininkai gerai pažįstami kaip „Senelio išminčiaus“, apsigyvenusio senamiestyje ant buvusio „Lituanicos“ batų fabriko sienos, autoriai. Šiuo metu kuriamas piešinys – bus didžiausias.  „Mes nesame girdėję apie kitą tokio masto piešinį Lietuvoje, smagu prisidėti prie šio išskirtinio projekto. Kurti viešoje erdvėje yra labai įdomu, bet taip pat jaučiame ir nemenką atsakomybę - šį piešinį matys daugybė žmonių.  Prekybos centras nėra vieta, kurioje vyksta tik mainai – čia žmonės leidžia laisvalaikį, skiria pasimatymus, dirba, sportuoja, sukuria daug istorijų. Todėl ir piešinys bus spalvingas, jungiantis įvairių pomėgių ir amžiaus žmonių grupes “, - dalinasi Ž. Amelynas.

Menininkai pasakoja, kad kurdami eskizą, kuriame pavaizduotos skirtingos žmonių nuotaikos, įkvėpimo pasisėmė pačiame prekybos centre, kur ilgai stebėjo pirkėjus ir čia pat juos piešė eskizuose. Sukurti visą piešinio eskizą jiems užtruko apie mėnesį laiko.

Didžiausio Lietuvoje gatvės piešinio kūrimo procesą visi norintys galės stebėti „Megos“ automobilių stovėjimo aikštelėje iki pat Kalėdų.