Ieškoti

Apie akvariumą

Tik įžengus pro prekybos ir laisvalaikio centro MEGA pagrindinio įėjimo duris, dėmesį iš karto patraukia jūrinis akvariumas. Tai didžiausias ir aukščiausias akvariumas Pabaltijo šalyse! Lietuvos rekordų knygoje šis akvariumas pripažintas aukščiausiu akvariumu Lietuvoje bei patenka į aukščiausių akvariumų pasaulyje dešimtuką.

Akvariumas yra 10 m aukščio ir 4 m pločio, jo ilgis 11 m, vandens talpa – 170 tūkst. litrų. Akvariumo statyba truko 3 mėnesius. Ją vykdė JAV, Australijos, Pietų Afrikos ir Lietuvos specialistai. Akvariumo sienoms, kurių storis vietomis siekia net 30 cm, panaudota apie 90 tonų akrilo plokštės, o laikančioji metalinė konstrukcija pagaminta iš 20 tonų nerūdijančio plieno.

Akvariume palaikoma vidutinė 25 laipsnių šilumos vandens temperatūra. Vanduo cirkuliuoja 90 l/s greičiu, jame ištirpinta daugiau kaip 10 tonų druskos. Vandens kokybė ir temperatūra palaikoma kompiuterinėmis sistemomis. Be to, akvariumo techninėse patalpose įrengta karantino sistema, kuri naudojama naujų žuvų aklimatizacijai ir susirgusių gydymui.

MEGA akvariume gyvena apie 170 daugiau nei 40-ties skirtingų rūšių tropikų žuvų, kilusių iš Atlanto, Indijos ir Ramiojo vandenynų, Raudonosios, Viduržemio, Karibų jūrų. Akvariume įrengti koralai atvežti iš Pietų Afrikos Respublikos. 

Akvariumo žuvis maitina ir prižiūri profesionali narų ir biologų komanda.

Žuvų maitinimai vyksta:
antradienį, ketvirtadienį ir penktadienį 17:00 val.,
šeštadienį 13.00 val.

Nepraleiskite progos tai pamatyti savo akimis!