Ieškoti

Besiplėsdama „Mega“ persodins daugiau nei 200 medžių

2016-06-06

Kauniečių pamėgtas prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ plečiasi, o kol vyksta statybos nuspręsta perkelti per 200 medžių. Saugiu ir atsakingu perkėlimu rūpinasi įmonė, vienintelė Baltijos šalyse turinti specialią techniką didelių medžių persodinimui. Dalis medžių po metų grįš į „Megos“ teritoriją, kur bus suformuotos naujos žaliosios zonos, kiti medžiai augs už maždaug 500 metrų nuo „Megos“ esančioje savivaldybės žemėje prie „Senukų“ biurų.

„Lygiai prieš dešimt metų, kai Kaune pradėjo veikti „Mega“, dar jauni medeliai buvo atvežti  iš medelyno Trakų rajone. Stebėjome kaip jie prigijo, augo, todėl, pradėjus statybas ir žaliųjų zonų pertvarką, mums buvo labai svarbu išsaugoti kiekvieną medį. Priėmėme sprendimą saugiai   persodinti medžius netoliese ir pasibaigus statyboms dalį jų gražinti į naujai suformuotas žaliąsias zonas“, - sako PLC „Mega“ valdančios bendrovės Baltic RED rinkodaros vadovė Rasa Vyšniauskienė.

UAB „Medeinės parkai“ vadovė Jolanta Kuorienė teigia, kad jų įmonė naudoja populiarią visame pasaulyje BIG JOHN techniką, kuri leidžia didelį medį iš grunto iškelti su visomis šaknimis, nepažeidžiant erdvinės šaknų struktūros.

„Viskas vyksta panašiai kaip persodinant vazoninį augalą, tik didelis medis su žemėmis sveria gerokai daugiau. Įprastai svoris svyruoja nuo 5 iki 7 tonų, priklausomai nuo grunto ir drėgmės. Persodinamų medžių kamieno skersmuo gali siekti 30 ir daugiau centimetrų. Iškeliame medį, išsaugodami didelį šaknų gumulą, taip apsaugodami medį nuo persodinimo streso“, - tikina J. Kuorienė.

Anot jos, medžių persodinimui parinktas pats palankiausias laikas – ruduo. Nors medžius galima persodinti visus metus, rudenį medžiai prigyja geriausiai. Taip pat labai svarbu, kokia perkeliamų medžių rūšis - sunkiausia persodinti spygliuočius. Kadangi prie „Megos“ auga vien lapuočiai – mažalapės liepos, šermukšniai ir klevai – specialistė tikina, kad persodinimas praeis sklandžiai ir bus išsaugoti visi medžiai.

J. Kuorienė teigia, kad  Lietuvoje vis daugiau įmonių statybų metu stengiasi išsaugoti medžius, todėl tokios medžių persodinimo paslaugos populiarėja. Iki pat Kalėdų truksiantis medžių perkėlimas kainuos „Megai“  daugiau nei 30 tūkstančių eurų.

Tokio didelio medžių kiekio persodinimas suderintas su Kauno miesto savivaldybės atsakingais specialistais.